Zvířátka z vatovek

Nudíte se a máte tvořivou náladu? Zkuste si vyrobit tato jednoduchá a okouzlující zvířátka z vatovek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

Budete potřebovat: vatová tělíčka 5x6 cm, vatové koule 36 mm, lepidlo, špejle, barvy (tempery, akrylové), barevné papíry či barevné pěnovky, tužku, nůžky

vatovky1

 

 

 

 

 

 

 

Nejprve si slepíme tělíčko s koulí, to provedeme tak, že na jeden konec špejle dáme trochu lepidla a nasuneme do tělíčka. Na druhý konec špejle pak rovněž dáme trochu lepidla a nasuneme kouli. 
Na takto slepené vatovky si pak předkreslíme přibližnou podobu zvířátka a poté nabarvíme barvami (tužka jde z vatovek vcelku dobře vygumovat).

 

 

 

 

 

 

 

Mezi tím, než nabarvené figurky zaschnou, tak si můžeme připravit různé části, kterými chceme naše zvířatka vylepšit, jakou jsou ouška a další. Ty můžeme vyrobit buď z barevných papírů a nebo pěnovek. Je dobré si dopředu rozmyslet, jaké barvy budeme používat a podle toho zakoupit barevné pěnovky nebo papíry. Po zaschnutí barev na figurkách pak tyto části nalepíme lepidlem. Jednotlivé části je potřeba na figurkách chvíli přidržet, aby části neodpadly.

vatovky3

 

 

 

 

 

 

 

A máme hotovo! Pokud vytvoříte nějaká zvířátka z vatovek sami, určitě se nám pochlubte a pošlete nám Vaše výtvory třeba do zpráv na facebooku.

 
 
 

Ptáček z rozety

Vytvořte si s námi jarní barevné ptáčky z rozetek! Tato nádherná jarní dekorace Vám poslouží jako skvělý doplňek Vaší velikonoční výzdoby. 

Potřebné materiály jsou k zakoupení zde:

RozetyKartony a papíryPlastová očičkaPeří 

 

Výroba svíčky z krystalických vosků

Pomalu se blížící předvánoční čas a s ním spojené počasí přímo vybízí k zapalování svíček, které podtrhnou tu pravou předvánoční atmosféru.
Radost všem milovníkům svíček jistě dělá ta ručně vyrobená a krásně vonící. Navíc její výrobou můžete znovu použít již vypálené skleněné kalíšky od svíček.

Připravili jsme si pro Vás video s návodem, jak takovou svíčku vyrobit!

Všechen materiál pro výrobu najdete na našem eshopu: http://www.duhovaplaneta.cz/cs/eshop-zbozi/svicky-a-komponenty/