Mořští tvorové z plsti

Z plsti je možné vytvořit spoustu zajímavých výrobků. Zkuste si například tyto mořské potvůrky! Zábavné tvoření především pro děti.

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

Budete potřebovat: 140g plsť, špejli, lepící tyčinku, kulaté oči 8 mm - 8ks

 

 

 

 

 

 

 

Začneme tím, že si vezmeme plsť a nakreslíme si na ní části, které budeme potřebovat. Každou část zvířátka vystřihneme zvlášť, tedy např. končetiny a hlavičku. Tím dosáhneme větší zajímavosti a plastického efektu. Tělíčko pak vystřihneme dvakrát, protože mezi tyto dvě části budeme dávat špejli. Jednu část tělíčka vezmeme a natřeme tyčinkovým lepidlem. Poté doprostřed vložíme špejli a přiložíme druhou část tělíčka. Zbylé části pak nalepíme k sobě tak, jak je budeme chtít. Pokud u sebe části nebudou dobře držet, zkuste důkladně natřít lepidlem obě části. Nakonec pak nalepte na zvířátka očka. A máte hotovo! Takto zhotovená zvířátka pak můžete umístit buď jako dekoraci například do květináče, nebo použít jako loutky.

 

Kaktusy v květináčku z vatovek

Tyto kaktusy mohou být zajímavou dekorací, ale i zábavným tvoření pro rodiče s dětmi. Vyzkoušejte si je!

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

Budete potřebovat: malé vatové tělíčko, velký vatový piškot, tvrdší papír, špejli, lepidlo na papír/dřevo, temperku

Nejprve spojíte vatové tělíčko s piškotem. Na jeden konec špejle naneste trochu lepidla a zasuňte jej do tělíčka tak, aby tělíčko bylo menší stranou na konci špejle. Poté na špejli nasuňte piškot. Piškot s tělíčkem tedy bude spojen širší stranou tělíčka a vytvoří tak tvar květináče. Poté natřete květináč, to lze dobře udělat hnědou temperkou a při lehké kombinaci se žlutou získáte ideální barvu květináče. Květináč jde samozřejmě i ozdobit dle vlastních preferencí, drobným štětečkem nakreslit kytičku, nebo cokoliv jiného :)

 

 

Poté necháme květináč zaschnout a vytvoříme samotný kaktus. Na tvrdý papír si předkreslíme tvar kaktusu. Zde je opět na Vás, co zvolíte, ale inspirovat se můžete námi vytvořenými kaktusy :) Tento tvar poté obkreslíme (nebo lehce pozměníme, musí ale zůstat stejná výška) ještě jednou na druhý kus papíru a oba vystřihneme. Poté nastřihneme každý kus papíru do půlky, tedy jeden zvrchu a druhý odspodu a zasuneme do sebe. Pokud se papír bude moc "kroutit", nastřihnutí prostě mírně rozšiřte. Nyní máte kaktus vytvořený, pokud v sobě 2 kusy papíru ideálně nedrží, naneste okolo spoje trochu lepidla a chvíli přidržte. Kaktus potom přiložte ke květináčku (pokud k sobě ideálně nesedí, kaktus v dolní straně přistřihněte) a jedním rohem přilepte ke špejli. To budete muset chvíli opět přidržet u sebe. Špejli potom můžete zamalovat zelenou temperkou, ale pokud budete mít kaktus vystavený druhou stranou, není to vlastně ani potřeba. Ještě pokud bude kaktus kratší než špejle, špejli zakraťte tak, ať není vidět. Potom už zbývá jen kaktus dozdobit. Můžete zvolit buď lepení drobných ostnů lepidlem (což je vcelku náročné), nebo pouze nandavací ostny či kuličky. Při lepení si nastříháte drobné ostny, na okraj kaktusu nanesete lepidlo a postupně přilepujete. Nandavací "ostny" se udělají tak, že vystřihnete z papíru menší kolečka a do půlky je nastříhnete a pouze nandáte na kaktus, není třeba lepit.

 

 

Při vyrábění těchto kaktusů je spousta prostoru pro Vaši fantazii, tak se nebojte a přijďte s vlastními tvary a zdobením. Pokud chcete, můžete se pochlubit vašimi výrobky a zaslat nám fotky do zpráv na facebooku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Zvířátka z vatovek

Nudíte se a máte tvořivou náladu? Zkuste si vyrobit tato jednoduchá a okouzlující zvířátka z vatovek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

Budete potřebovat: vatová tělíčka 5x6 cm, vatové koule 36 mm, lepidlo, špejle, barvy (tempery, akrylové), barevné papíry či barevné pěnovky, tužku, nůžky

vatovky1

 

 

 

 

 

 

 

Nejprve si slepíme tělíčko s koulí, to provedeme tak, že na jeden konec špejle dáme trochu lepidla a nasuneme do tělíčka. Na druhý konec špejle pak rovněž dáme trochu lepidla a nasuneme kouli. 
Na takto slepené vatovky si pak předkreslíme přibližnou podobu zvířátka a poté nabarvíme barvami (tužka jde z vatovek vcelku dobře vygumovat).

 

 

 

 

 

 

 

Mezi tím, než nabarvené figurky zaschnou, tak si můžeme připravit různé části, kterými chceme naše zvířatka vylepšit, jakou jsou ouška a další. Ty můžeme vyrobit buď z barevných papírů a nebo pěnovek. Je dobré si dopředu rozmyslet, jaké barvy budeme používat a podle toho zakoupit barevné pěnovky nebo papíry. Po zaschnutí barev na figurkách pak tyto části nalepíme lepidlem. Jednotlivé části je potřeba na figurkách chvíli přidržet, aby části neodpadly.

vatovky3

 

 

 

 

 

 

 

A máme hotovo! Pokud vytvoříte nějaká zvířátka z vatovek sami, určitě se nám pochlubte a pošlete nám Vaše výtvory třeba do zpráv na facebooku.

 
 
 
 
 
 
 
 

Ptáček z rozety

Vytvořte si s námi jarní barevné ptáčky z rozetek! Tato nádherná jarní dekorace Vám poslouží jako skvělý doplňek Vaší velikonoční výzdoby. 

Potřebné materiály jsou k zakoupení zde:

RozetyKartony a papíryPlastová očičkaPeří 

 

Výroba svíčky z krystalických vosků

Pomalu se blížící předvánoční čas a s ním spojené počasí přímo vybízí k zapalování svíček, které podtrhnou tu pravou předvánoční atmosféru.
Radost všem milovníkům svíček jistě dělá ta ručně vyrobená a krásně vonící. Navíc její výrobou můžete znovu použít již vypálené skleněné kalíšky od svíček.

Připravili jsme si pro Vás video s návodem, jak takovou svíčku vyrobit!

Všechen materiál pro výrobu najdete na našem eshopu: http://www.duhovaplaneta.cz/cs/eshop-zbozi/svicky-a-komponenty/